suletud silmadest ikoonidel

7. november 2010 - Antiikse Munatempera Töökoda

Vastuseks 'Egiptuse' kommentaarile siis traditsioonilistest ja mittetraditsioonilistest ikoonidest:
 

Esimesed on ikoonid, mis maalitud ikonograafilisi ja ikooniteoloogilisi juhiseid järgides. Teised on ikoonid mis on nähtavasti tungival vajadusel küll maalitud, kuid maalijal on kas nappinud teadmisi ikonograafias ja ikooniteoloogias või on ta läinud neid eirates, mingil muul põhjusel teist
teed.

 

Traditsiooni kohaselt:
 Maalitakse ikoonil suletud silmadega isikuid ainult juhtumikoonidel. Tegemist on sellisel juhul magaja või surnuga. Pimedaid isikuid võib maalida avatud silmadeta eluloolisel ikoonil, kus on ära toodud erinevaid etappe pühaku eluloos. Ka Jeesuse imetegusid käsitlevatel ikoonidel maalitakse pimedaid, magajaid, surnuid kinnisilmi. Alati, kui tegemist pole juhtumikooniga, maalitakse pühakule, inglitele, Kristusele või Jumalaemale  avatud silmad. Nii kujutatakse neid juba nende taevast ja jumalikku olemist silmas pidades, ilma kehaliste vigadeta, kui neid oli elades siinilmas või kui neid tekitati martüüriumi käigus. Seevastu martüüriumi kujutav ikoon on juba juhtumikoon ja sellele võib maalida ka üsna julmi piinamisviise, mida siis iganes kasutati.

Kommentaarid: 4

Kommentaarid:

1
Kui tähtis roll on aluse puiduliigil ?
Andreas 9. november 2010
2
:) alus peab olema lehtpuust, kuna sellel on vähem oksakohti, see ei erita vaiku ega pragune nii kergesti. parimaks peetakse pärna aga sobib ka muu lehtpuu. põõnadeks kasutatakse tugevamat lehtpuud kui tahvel ise või sama kui see on juba näiteks saarest või tammest.
E 9. november 2010
3
oluline on ka väljalõige. lauajupp peab olema õigest kohast paku seest välja lõigatud ja tahvli pealmiseks pooleks tuleb jätta see kuhu puu kasvuringid avanevad. põõnad pannakse sellele küljele, kus kasvuringid on suletud. palgijupiga on ehk lihtsam seletada. kui lõikad palgi pikuti pooleks, siis poolitatud külg jääb pealmiseks ja ümar palgi väliskülg tagumiseks.
E 9. november 2010
4
membaca seluruh blog, cukup bagus
keeliaimmarer 3. november 2011
Email again:

Lisa kommentaar:

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: