Munatempera esitlus

9. mai 2013 - Antiikse Munatempera Töökoda

8. mail 2013, Tartus, Jakobi 41.
Eile õhtupoolikul oli võimalik Tartus Jakobi Mäe Kultuurikoja avatud uste päeval munatempera töötoas igaühel käsi valgeks teha. 

Meie ikoonimaalijate ateljee Ikonaat oli üles seadnud töötoa, kus iga soovija sai omale tillukese ikooni kaasa maalida.Munatempera töötuba sai pärast esimest vaikset tundi üllatavalt populaarseks. Huvilisi ja uudistajaid astus töötoast läbi nii 25 ringis. Neist maalima jäi 6 täiskasvanut ja 4 last. Ikoonikesi valmis päeva lõpuks 7. Kolme poolelijäänut tööd saab tulla lõpetama esmaspäeval kell 17.00.Töötuba oli avatud 16.00 -19.00. Maaliti nii 2 tundi. 
Teema sai valida kolme variandi vahel: Kristus, Jumalaema või 1 peainglitest. Kõige rohkem maaliti Jumalaema ikoone, oli paar Kristuse ikooni ja 1 peaingel Gabrieli ikoonike.

Et nii väikese aja jooksul nagu paar tundi, oleks võimalik tutvustada proovida soovijaile bytsantsi munatempera iseärasusi ja veidigi tehnika üksikasju, pidi töötama välja vastava meetodi. Ideid sai kogutud 13 aastat. Nüüd on meil võimalus tutvustada seda auväärset tehnikat kõikjal ja igale proovida soovijale ka paaritunnise töötoa vältel.Kiirmeetodil ikoonikest maalides ei ole allahindlust tehtud munatempera tehnikas, küll aga on lihtsustatud krunti ühe kihini. Tehnika kiirtutvustusel kasutame kuivi lehtpuulitreid või siledaid kivikesi. Joonised on ette valmistatud võimalikult lihtsad. Juhendaja näitab ette iga sammu värvikihtide ladumisel.Selle meetodi abil saab proovija 2 tunniga aimu, mida kujutab endast munatempera tehnika ja, et see on jõukohane harrastus enamikule huvilistest. Juhendaja abiga saab hakkama igaüks.Et iseseisvaks ikoonimaalijaks saada, on vaja aastaid harjutada tehnikat ja uurida ning õppida ikonograafiat põhjalikult. Ka sellest sai iga huviline aimu eile meie töötoast läbi astudes.


Kommentaarid: 0
Email again:

Lisa kommentaar:

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: