Joonise kandmine krundile

18. november 2013 - Antiikse Munatempera Töökoda

Et saada ettevalmistatud joonis krunditud alusele,
tuleb joonise tagakülg muuta kopeerpaberiks.

Miks ei sobi kopeerimiseks tavaline kopeerpaber või näiteks hariliku pliiatsiga kohe krundile joonistada?
Munatempera segatakse veest, munakollasest ja törtsust veinist. Erinevalt munaõlitemperast, ei kuulu õli maalimise ajal munatempera värvisegusse. Ikoon õlitatakse alles kui töö on valmis. Kopeerpaberi taguses ja hariliku pliiatsi söes on rasvu ja aineid, mis hülgavad veebaasil munatempera segu. Selline joonis jääb inetult värvidest katmata ja torkab silma valmis tööst.

Hästi sobib hõõruda joonise tagumist poolt kuiva põletatud sienna pigmendiga. Hõõrumiseks on parem kasutada sünteetilist või seaharjastest pintslit. Oravapintslid on õrnad ja pehmed, need peaks hoidma ainult maalimiseks. Ka pigmentide segamiseks maalimise ajal on parem kasutada sünteetilist või mõnda vana kulunud pintslit.

Kinnita oma joonis tahvli külge pigmendise küljega vastu krunti. Kasuta vajadusel kinnitamiseks teibitükke. Ka kinnitusvaha ei sobi, kuna on rasvane. Kui joonis on liikumatult tahvli küljes, joonista kõik jooned pastakaga õrnalt surudes üle. Pastakas on parim, kuna kõva kuulike süvendab joonise kenasti krundi sisse.

Paberi eemaldamisel on näha õrn koopia.Nüüd sega esimene pigmendisegu emulsiooniga. Hea on tumepruun segu mustast ja põletatud siennast. Korda joonis kõige peenema oravapintsliga krunditud alusel üle saadud tumepruuni seguga. Nüüd on Su joonis valmis maalimiseks.

Kommentaarid: 0
Email again:

Lisa kommentaar:

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: